Festivalio atidarymo koncertas DOMENICO SCARLATTI RETROSPEKTYVA

EXCLUSIVE! COEN vs SCARLATTI  Pirmą kartą Lietuvoje Domenico SCARLATTI sonatų klavesinui RETROSPEKTYVA. Vienas žymiausių šiandienos klavesinistų – ANDREA COEN kartu su klausytojais pasiners į Domenico Scarlatti sonatų klavesinui pasaulį. Tai muzikinė kelionė nuo Neapolio iki Madrido.   Coen yra neeilinis muzikantas, turintis ilgametę koncertinę karjerą. Jis yra baigęs muzikologijos specialybę La Sapienza Universitete (Roma), apsigynęs disertaciją apie Domeniko Čimerozos (it. Domenico Cimarosa) ilgai apleistus ir nepublikuotus klaviatūros darbus. Jis įgijo klavesininko diplomą Karališkajame Muzikos Koledže Londone. Po renesanso, baroko ir klasicizmo epochoms būdingų atlikimo metodikų tyrimų ir studijų su tokiais žymiais muzikantais kaip Ton Koopman, Daniel Chorzempa, Alan Curtis, David Collyer, Glenn Wilson ir Emilia Fadini, Andrea Coenas pradėjo intensyvią koncertinę karjerą Italijoje, Europoje ir JAV, koncertuodamas kaip solistas klavesinininkas, vargonininkas ir senoviniu fortepijonu, bei su įvairiais kameriniais ir vokaliniais ansambliais, kaip Aris Christofellis, Christopher Hogwood, Giovanni ir Federico Guglielmo, L'Arte dell'Arco, I Solisti Italiani, Ansamblis Seicentonovecento ir kt.    2014 m. gegužės 30 d. (penktadienis) 18.00 val. Taikomosios dailės muziejus Arsenalo g. 3A, Vilnius Festivalio-konkurso atidarymo koncertas ANDREA COEN (klavesinas, Italija) “Domenico Scarlatti retrospektyva” Programoje: Domenico Scarlatti sonatos klavesinui Įėjimas laisvas

EXCLUSIVE!!! 

COEN vs SCARLATTI

 Pirmą kartą Lietuvoje Domenico SCARLATTI sonatų klavesinui RETROSPEKTYVA.

Vienas žymiausių šiandienos klavesinistųANDREA COEN kartu su klausytojais pasiners į Domenico Scarlatti sonatų klavesinui pasaulį. Tai muzikinė kelionė nuo Neapolio iki Madrido.

 Andrea Coen yra neeilinis muzikantas, turintis ilgametę koncertinę karjerą. Jis yra baigęs muzikologijos specialybę La Sapienza Universitete (Roma), apsigynęs disertaciją apie Domeniko Čimarozos (it. Domenico Cimarosa) ilgai apleistus ir nepublikuotus klaviatūros darbus. Jis įgijo klavesininko diplomą Karališkajame Muzikos Koledže Londone. Po renesanso, baroko ir klasicizmo epochoms būdingų atlikimo metodikų tyrimų ir studijų su tokiais žymiais muzikantais kaip Ton Koopman, Daniel Chorzempa, Alan Curtis, David Collyer, Glenn Wilson ir Emilia Fadini, Andrea Coenas pradėjo intensyvią koncertinę karjerą Italijoje, Europoje ir JAV, koncertuodamas kaip solistas klavesinininkas, vargonininkas ir senoviniu fortepijonu, bei su įvairiais kameriniais ir vokaliniais ansambliais, kaip Aris Christofellis, Christopher Hogwood, Giovanni ir Federico Guglielmo, L'Arte dell'Arco, I Solisti Italiani, Ansamblis Seicentonovecento ir kt. Jo dėka buvo išleistas pirmasis užbaigtas Domeniko Čimarozos sonatų klavišiniams ir dviejų sekstetų rinkinys, taip pat Intavolatura di Ancona (1644).

Šiuo metu jis priklauso leidinio ”Muzio Clementi Opera Omnia” moksliniam komitetui, Ad Parnassum (XVIII ir XIX amžiaus instrumentinės muzikos žurnalas) patariamajai tarybai, ir leidžia pirmąjį B. Marcello „Estro peotico-armonico“. Nuo 2013 metų Andrea Coen tiesioginiai paskirtas JE kardinolo Gianfranco Ravasi Popiežiškosios sakralinės muzikos kultūros tarybos darbo grupės narys.

1991-1992 m. koncertų metu prestižiniame Sistina teatre Romoje įvyko Coen’o išleisto G.B. Martinio “Don Chisciotte” šiuolaikinė premjera. A. Coenas reguliariai bendradarbiauja su tokiais atlikėjais kaip Christopher Hogwood, Monica Huggett, Aris Christofellis, Sergio Azzolini, taip pat Ansambliu Seicentonovecento (Roma) ir L'Arte dell'arco (Paduva).

1992 metais festivalio Prima Festival di Musica Antica metu, vykusiame Romos Operos Teatre, jis buvo atsakingas už instrumentinę dalį, grojo klavesinu ir vargonais, ir už savo artistinius nuopelnus pelnė labai svarbų Auksinio Rakto apdovanojimą.

Neseniai jis buvo pakviestas į solo rečitalius šiuose festivaliuose: Šv. Céré festivalis (Prancūzija), Ciudad de Granados miesto festivalis (Ispanija), Hochschule festivalis (Ciurichas), Bratislavos festivalis (Slovakija), Kristoforo akademija Florencijoje (Italija); taip pat Friburgo Universitete (Šveicarija), 12-oje Tarptautinėje XIX amžiaus muzikos konferencijos bienalėje (Lydsas, JK), Kalifornijos Universitete (JAV). Jis taip pat dalyvauja Neapolio fondo „Le Colonne del Decumano“ moksliniame komitete.

Andrea Coen‘as nuo 1986 metų dirbo Italijos transliuotojo (RAI-Radiotelevisione Italiana), Vatikano transliuotojo (Radio Vaticana) ir televizijos Stream TV muzikos konsultantu; jis moko senovinio fortepijono specialybę Šv. Cecilijos Konservatorijoje Romoje ir klavesino specialybę L‘Aquila A. Casella Konservartorijoje, ir yra pirmasis vargonininkas Švento Giacomo Augustoje Basilikoje Romoje.

Jo solinius įrašus galima rasti šiuose įrašų kompanijose Stradivarius, Dynamic, EMI (su Aris Christofellis), Deutsche Harmonia Mundi (kartu su Christopher Hogwood ir L'Arte dell'Arco), Denon (kartu su I Solisti Italiani), Musicaimmagine Records (kartu su Ensemble Seicentonovecento) ir Bongiovanni. 2001 metais jis buvo Premio Bonporti žiuri narys kartu su Bart Kuijken, Chiara Banchini ir Gustav Leonhart.  2007 metų kovą Jeilio Universiteto (JAV) profesorius Plantinga ir Kornelio Universiteto profesorius Bilson pakvietė jį atlikti solo rečitalį „Grand Tour a rebour: from Florence to Shillelah“. 2008 metais jis atliko svarbų ir labai vertinamą rečitalį Fitzviliamo koledže Kembridže. Tarp pastarųjų įsipareigojimų, aukštai įvertintas solinis rečitalis Tokyo Opera City, bei kvietimas dirbti Tarptautinio senovinio fortepijono konkurso vertinimo komisijoje "Gotifredo Ferrari" Rovereto, kuriam pirmininkauja Malcolm Bilsono. 2013 metais koncertinis turne Meksikoje kartu su senovinės muzikos ansambliu Modo Antiquo (Federico M. Sardelli). Bei solinis koncertas ir meistriškumo kursai San Peterburgo Rimsky-Korsakov konservatorijoje. 

 

2014 m. gegužės 30 d. (penktadienis) 18.00 val.

Taikomosios dailės muziejus Arsenalo g. 3A, Vilnius

Festivalio-konkurso atidarymo koncertas

ANDREA COEN (klavesinas, Italija)

“Domenico Scarlatti retrospektyva”

Programoje: Domenico Scarlatti sonatos klavesinui

Įėjimas laisvas

Comments