Festivalio uždarymo koncertas LES FAVORIS D'EUTERPE

Les Favoris d’Euterpe
Žavingiausi ir elegantiškiausi klasicizmo epochos kūriniai fleitai ir styginių kvartetui
XVII a. pabaigoje ir XVIII a. pradžioje instrumentinė kamerinė muzika pasiekė savo brandą: formos vientisumas ir kamerinių ansamblių sudėties vystymasis, laikmečio kompozitoriams sudarė puikias sąlygas atkreipti vis daugiau dėmėsio šios rūšies ansamblių sudėtims. Tuo pačiu metu, vis plačiau plinta kamerinis muzikavimas tarp vidutiniosios ir buržua klasės atstovų. Muzikavimas - ne kaip profesionalumo išraiška, bet noras džiaugtis ir kurti kartu su kolegomis ir tautiečiais. Didžiulė to meto rinkos paklausa šiai muzikai negalėjo praslysti nepastebėta ir didiesiems epochos kompozitoriams: Mozart, Cimarosa, Boccherini, Romberg, tai vieni iš daugelio kompozitorių rašiusių muziką šios sudėties kameriniams ansambliams.

Koncerto programoje skambėsiantys kvartetai ir kvintetai yra tikri brangakmeniai, savo melodijų originalumu atspindintys didžią kontrapunkto ir harmonijos išmintį. Kai genijus pasineria į darbą, net ir paprasta kompozicija skirta pramogai – gali tapti šedevru, priskiriamu prie kūrinių, kurie amžinai liks muzikinės praeities, dabarties ir ateities atmintyje. O kai šiuos šedevrus atlieka muzikantai, paskirę savo gyvenimą repertuaro studijoms ir atlikimui, nelieka kito, kaip tik mėgautis kartu su jais. Gėrėtis kūrinių pasirinkimu, kuris geriausiai atspindi, šios kamerinės sudėties išraiškos galimybes. 

Atlieka
LUIGI TUFANO, fleita ITALIJA
ir Lietuvos nacionalinės ir Baltijos Asamblėjos premijų laureatas 
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
 2014 m. birželio 3 d. (antradienis)18.00 val.
Taikomosios dailės muziejus Arsenalo g. 3A, Vilnius
Festivalio uždarymo koncertas
                                                       Programoje: L. Boccherini,     D. Cimarosa, W. A. Mocart, M. K. Čiurlionis ir A. J. Romberg kūriniai fleitai ir styginių kvartetuiComments